Charzykowy Tur Cup 2022

Walking futbolowy turniej Charzykowy Tur Cup został rozegrany już po raz drugi i jak zapowiadają organizatorzy, jest niemal pewne, że będzie kontynuowany w następnych latach. Sympatycy chodzonej odmiany piłki nożnej spotkali się 3 i 4 września (sobota/niedziela), na boisku przy ul. Szkolnej w Charzykowach.      

Formuła zawodów była taka, aby mógł w nich wziąć udział każdy. Nie dziwi więc fakt, że oprócz piłkarzy profesjonalistów, na boisku pojawili się też amatorzy, co doskonale pasuje do filozofii tego coraz bardziej popularnego na świecie sportu. Nie było lepszych i gorszych, zagrać ze sobą mogli starsi i młodsi, zawodniczki i zawodnicy. Mile widziany był każdy, kto przy pięknej pogodzie chciał się trochę poruszać na świeżym powietrzu i aktywnie spędzić czas.  

Nie zabrakło też sportowej rywalizacji, bo o zwycięstwo w turnieju ubiegały się trzy ekipy: Szarża Charzykowianka, Pozytywni Walking Futbol Klub i RosoMix Łódź. Zdecydowanie najlepsi w tym gronie byli gospodarze – Szarża Charzykowianka, którzy po zawodach odebrali okazały puchar i obiecali, że od tej pory będą ćwiczyć walking futbol regularnie.

– Dwudniowe zawody odbyły się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i sędziowie nie mogli narzekać na nadmiar pracy. Po ponad trzech latach obecności walking futbolu w Polsce, grający coraz lepiej znają przepisy, a gra z uśmiechem na ustach i w duchu fair play jest dla wszystkich czystą przyjemnością. Za rok znów chętnie odwiedzimy Charzykowy, bo klimat tu panujący i przychylność ludzi pomagających nam organizować turniej, są nie do opisania. Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Chojnicach za pomoc – powiedział Jarosław Paradowski (Walking Futbol Polska). 

       

PARTNERZY