Polacy 50+ jadą do Chesterfield

Po raz pierwszy będziemy uczestniczyli w tak wielkiej, międzynarodowej imprezie. W dniach 17-19 maja Federacja IWFF organizuje turniej pod nazwą International Walking Football World Champioships 2024. W zawodach weźmie udział ponad 50 drużyn pań i panów z całego świata, podzielonych na kategorie wiekowe. Mecze rozegrane zostaną w angielskim Chesterfield, czyli dokładnie tam, gdzie walking futbol narodził się w oficjalnej wersji.

Polskę reprezentować będzie drużyna panów w wieku 50+. O nominacjach do kadry, podobnie jak w przypadku niedawnych meczów Polska – Anglia, rozegranych z okazji 50. rocznicy spotkania na Wembley, decyduje głównie walking futbolowy staż. Umiejętności gry są oczywiście ważne ale na pewno nie najważniejsze.

Przyjęliśmy kryterium, że udział w takiej imprezie mogą brać zawodnicy, którzy przynajmniej od roku regularnie trenują i grają w walking futbol oraz uczestniczą w turniejach organizowanych przez Walking Futbol Polska. Jako Stowarzyszenie planujemy raz w roku organizować mecze reprezentacji lub w nich uczestniczyć. Na szczęście w naszej dyscyplinie nie ma górnego limitu wieku, więc na pewno każdy, kto będzie chciał się z nami bawić w walking futbol przez długie lata, wcześniej czy później dostąpi zaszczytu gry z orzełkiem na piersi.

Terminarz meczów Polaków na turnieju w Chesterfield przedstawia się następująco:

Piątek (17.05)
godz. 17.40 Polska – Walia
godz. 19.05 Polska – Norwegia
Sobota (18.05)
godz. 12.55 Polska – Anglia
godz. 16.00 Polska – Pakistan
godz. 17.15 Polska – Karaiby
godz. 18.40 Polska – Peru
godz. 19.30 Polska – Australia
Niedziela (19.05)
godz. 11.35 Polska – Francja
godz. 14.15 Polska – Szwecja
Turniej odbywa się systemem każdy z każdym.

Pod koniec roku, w turnieju o podobnej randze, zagra reprezentacja panów 60+. Więcej szczegółów na ten temat niebawem.

Sponsorzy i partnerzy naszej drużyny to: Centrum Doradztwa Podatkowego Cedepe, EPL Project, Materiały Budowlane Ceramika, Polski Związek Piłki Nożnej, Warta Ubezpieczenia, Siłownia i Fitness Revolve,

PARTNERZY