Dekalog walking futbolowy

1. Bądź DUMNY z faktu, że uprawiasz walking futbol. Powodem do dumy jest to, że niewielu ludzi w Twoim wieku decyduje się na jakąkolwiek aktywność fizyczną.

2. Bądź TOLERANCJNY. Szanuj kolegów i rywali bez względu na to, kim są, komu kibicują, jakiego są wyznania i koloru skóry.

3. Podczas zajęć zawsze myśl POZYTYWNIE. Zmartwienia i kłopoty zostaw w szatni. Tylko po to do nas przyszedłeś, żeby o nich zapomnieć na kilka godzin.

4. Dopinguj innych graczy do lepszej gry. DOCENIAJ ich chęci i starania nawet wtedy, gdy nie są tak doskonali jak Ty. Pamiętaj, że w walking futbolu wynik sportowy jest ważny, ale na pewno nie najważniejszy.

5. Graj bezkontaktowo. Uważaj na BEZPIECZEŃSTWO swoje i innych. Wystrzegaj się gry bark w bark, wślizgów, pchnięć, blokowania piłki wyprostowaną nogą itp. Nie jesteś już tak młody i sprawny jak kiedyś. Każdy upadek może być dużo bardziej niebezpieczny niż kilkanaście lat temu.

6. Nie dyskutuj z sędzią, który stojąc z boku, widzi lepiej czy IDZIESZ, czy BIEGNIESZ. Uwierz, że przepisy do gry ktoś wymyślił po to, aby chronić Cię przed odniesieniem kontuzji, a nie po to, aby przeszkadzać Ci w grze.

7. Nie bądź indywidualistą. Walking futbol to GRA ZESPOŁOWA. Wymieniaj jak najwięcej podań. Wyjdź na pozycję. Zagraj piłkę do partnera. Im więcej kroków z piłką przy nodze wykonujesz, tym większa szansa, że za chwile usłyszysz… gwizdek sędziego. Na rajdy przez całe boisko miałeś czas kilkanaście (kilkadziesiąt) lat temu. Uwierz nam, że próbując wykonać je, idąc, a nie biegnąc, nie wzbudzisz aplauzu na trybunach :-).

8. Nie IRYTUJ się, nie DENERWUJ siebie i innych. BAW SIĘ obecnością na boisku. Czerp RADOŚĆ z tego, że potrafisz zmotywować się do aktywnego spędzania czasu. Nawet nieudane zagrania swoje lub partnerów zawsze podsumuj uśmiechem lub obróć je w żart. Unikaj wulgaryzmów, gwiazdorstwa i piłkarskiego „aktorstwa”.

9. Staraj się zarażać swą pasją innych. PRZEKONAJ ICH, że walking futbol to nie tylko sport, ale także wspaniała zabawa, którą można uprawiać w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

10. Jeśli opuszczasz trening sfrustrowany i w złym humorze, to znaczy, że walking futbol NIE JEST rozrywką dla Ciebie. Jak najszybciej poszukaj sobie innego hobby.

PARTNERZY