Warszawska Seniorada

Seniorada, to wielkie święto każdego, kto bez względu na datę urodzenia chce aktywnie spędzać czas, dlatego nie trzeba nas było długo namawiać abyśmy dołączyli do grona uczestników. Wielopokoleniowy piknik został zorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+, na stadionie lekkoatletycznym „Podskarbińska” w Warszawie, w sobotę 8. października.

Wyznaczone i otwarte dla wszystkich boisko do walking futbolu, stanowiło jedną z wielu atrakcji imprezy. Obok nas najróżniejsze formy spędzania wolnego czasu oferowali przedstawiciele sekcji palanta, groud golfa, frisbee, nordic walkingu i wielu innych. W strefie relaksu można było poznać podstawy jogi i tai-chi. W strefie tańca królowała samba, capoeira, groove i taniec orientalny.

Było nam bardzo miło, że sporo osób znalazło czas i chęci, by bawić się z nami. Po kilku minutach rozgrzewki rozpoczynaliśmy proste ćwiczenia z piłką, a na zakończenie rozgrywaliśmy krótkie mecze, które najczęściej obserwowali następni chętni do gry. Uczyliśmy grać panie i panów w bardzo różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania ale jak to bywa w przypadku walking futbolu, nie było lepszych i gorszych. Wszyscy bawili się świetnie, uśmiechnięci opuszczali plac gry, a zwycięzcą był każdy, kto odważył się spróbować i do nas dołączyć. Bardzo miło spędziliśmy sobotnie przedpołudnie, za co serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy odwiedzili nasza strefę.

PARTNERZY