Czekamy na 3 Nations Cup

Trwają przygotowania do turnieju 3 Nations Walking Football Cup, który 24. października odbędzie się w Aleksandrowie Łódzkim. Będzie to jedyna międzynarodowa impreza w Europie organizowana w tym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa wcześniej odwołano walking futbolowe mistrzostwa Europy dla pań i panów. Zawody zostaną zorganizowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19.

W turnieju pań w kategorii wiekowej 40+ zmierzą się trzy reprezentacje – Polska, Anglia i Szwecja. Panowie rozegrają dwa mecze towarzyskie Polska – Szwecja w kategoriach wiekowych 50+ i 60+.

Co sądzą o przyjeździe do Polski nasi goście z Anglii i ze Szwecji? Oto ich wypowiedzi:

Gail Redston (kapitanka reprezentacji Anglii kobiet 40+) – Ja i moje koleżanki z drużyny nie możemy się już doczekać kiedy przyjedziemy do Polski na turniej 3 Nations Cup. To fantastyczne, że jeszcze w tym roku będziemy mogły zagrać w grę, którą tak bardzo kochamy. Bardzo chcemy poznać rywalki z Polski i ze Szwecji, z którymi nigdy wcześniej nie grałyśmy. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że na całym świecie tematem przewodnim jest teraz COVID-19, który atakuje nie tylko ciało ale i umysł. Wizyta w Polsce będzie dla nas okazją powrotu do normalności, za którą tak bardzo tęsknimy. Będziemy się chronić nawzajem i nie zapomnimy o pandemii ale chociaż przez jeden weekend chcemy być razem, w naszej walking futbolowej rodzinie. To dla nas bardzo ważne.

Bjorn Norden (kapitan reprezentacji Szwecji mężczyzn 50+) – Walking futbol jest w Szwecji czymś nowym ale liczba osób grających rośnie u nas lawinowo i dlatego z chęcią przyjęliśmy zaproszenie. To będą dla nas historyczne, bo pierwsze, mecze międzypaństwowe. Szkoda, że oprócz analizy gry rywali, naszą uwagę pochłania też śledzenie doniesień dotyczących COVID-19, ale nic na to nie poradzimy. Ze swej strony zapewniamy, że dostosujemy się do wszelkich ograniczeń. Pomimo przeciwności losu liczymy na to, że spędzimy w Polsce fantastyczny weekend i poznamy wielu nowych przyjaciół.

Terry Rice (szef IWFF) – Jestem dumny z faktu, że International Walking Football Federation będzie częścią turnieju 3 Nations Cup, który odbędzie się w Polsce. Serdecznie dziękuję Walking Futbol Polska za trud i wytrwałość w dążeniu do celu i podjęcie próby organizacji zawodów w tych trudnych czasach. Jestem pewien, że dzięki takim ludziom jak pasjonaci walking futbolu w Polsce i w Szwecji, ta dyscyplina dalej będzie się rozwijać. Do zobaczenia w Polsce.

Plan turnieju 3 Nations Cup (kobiety)

godzina 12.00: Polska – Szwecja (kat 40+)

godzina 14.00: Szwecja – Anglia (kat 40+)

godzina 16.00: Anglia – Polska (kat 40+)

Mecze towarzyskie (mężczyźni)

godzina 13.00: Polska (50+) – Szwecja (50+)

godzina 15.00: Polska (60+) – Szwecja (50+)

Turniej odbędzie się pod patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich”

Partnerzy turnieju: Centrum Medyczne Kinemedica, EPL Project, Burnus Polska, Taxi Plus, MOSiR Aleksandrów Łódzki, Ceramika – materiały budowlane (Zgierz, Sadowa 19).

PARTNERZY