Puchar Niepodległości 2021

Rozegrany w Rzgowie halowy Turniej o Puchar Niepodległości (13-14.11) zakończył bardzo bogaty i obfitujący w sukcesy sezon w walking futbolu w Polsce.

W sobotę w hali GOSTiR rywalizowały panie. Najlepsza okazała się drużyna Klubu Sportowego Kontra, dowodzona przez Ewę Szmitkę, na co dzień zawodniczkę i trenerkę żeńskiej drużyny Zawiszy Rzgów oraz reprezentantkę Polski w walking futbolu. W decydującym o zwycięstwie w turnieju meczu Kontra pokonała Stars Łódź 1:0. „Starsiki” zajęły drugie miejsce, a na trzecim zakończyły turniej zawodniczki Fiero Zawiszy Rzgów.

W niedzielę o puchar walczyli panowie. Wygrali faworyci – Rosomak Łódź, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W ostatnim meczu turnieju, „czerwono-czarni” musieli uznać wyższość debiutującej w rozgrywkach ekipy DejaVu Łódź (0:2), która w klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Pozytywni WF Klub. Warto przypomnieć, że Rosomaki miesiąc temu wygrali największy turniej walking futbolu w Europie – Almelo City Cup.

Partnerami turnieju O Puchar Niepodległości byli: Gmina Rzgów, GOSTiR Rzgów, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, OnRoad24.

Halowy Turniej o Puchar Niepodległości był ostatnim z trzech ogólnopolskich turniejów wchodzących w skład cyklu Walking Futbol Tour 2021. Wcześniej, w lipcu odbył się Charzykowy Tur Cup (zwycięzca: Szarża Charzykowianka Chojnice), a we wrześniu Senior Łódka Cup (zwycięzca: Rosomak Łódź).

 

PARTNERZY